grzybowoptaja.pl

Okolicamolo new1

Grzybowo to miejscowość letniskowa przy drodzez Kołobrzegu do Dżwirzyna. Morze Bałtyckie w jego okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską. Ma ona 7km długości, jego wcięcie w ląd wynosi 800 m., co sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż w Kołobrzegu .Podobnie jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg leży w Strefie Chronionego Krajobrazu . Miejscowość oferuje wiele atrakcji turystycznych, jednakże największą z nich jest szeroka na 50 m  plaża / w sezonie letnim strzeżona /, jedna z najładniejszych na polskim wybrzeżu. Przez Grzybowo przebiegają   ścieżki rowerowe (prowadzi aż  do Ustronia  Morskiego) , cieszące się dużą popularnością wśród turystów, idealne również do jazdy na rolkach.

 

A w pasie wydm i  lasów sosnowych można  skorzystać  z  fachowych  urządzeń  do ćwiczeń na nowo powstałej  ścieżce  zdrowia

Dla urozmaicenia wypoczynku, po dniu spędzonym na kąpielach morskich i słonecznych, polecamy zwiedzanie Kołobrzegu. Szczyci się on bogatą, tysiącletnią historią.

Do zwiedzania zachęcają liczne zabytki: kolobrzeg-molo

*bazylika
*Muzeum Oręża Polskiego
*ratusz
*latarnia morska z tarasem widokowym
*baszta prochowa
*port jachtowy.

Po trudach zwiedzania można odpocząć w jednej z wielu restauracji, kawiarni, zrelaksować się w kinie czy pospacerować po nadmorskiej promenadzie. Jeśli słońce nie dopisze, wielu wrażeń dostarczy wizyta w kołobrzeskim aquaparku Milenium, wiosce indiańskiej i Dzikim Zachodzie w Zieleniewie. Spragnieni dłuższych wycieczek mogą się wybrać do Wolińskiego Parku Narodowego na bliskie spotkanie z żubrami. Kto lubi morskie podróże, z pewnością ucieszy się z możliwości odbycia wycieczki na duńską wyspę Bornholm!


Dom Gościnny PTAJA UL. Szkolna 19
78-132 Grzybowo


tel. 502 293 472 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!